Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col1" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col2" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col3" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col4" nie istnieje.

Have any Questions? +01 123 444 555
PL

Nagroda Clusterland Award dla SALESIANER

Już po raz ósmy została wręczona nagroda Clusterland Award za współpracę międzyzakładową. W 2019 r. nagrodę otrzymał wspólny projekt TEX2MAT, w którym SALESIANER również aktywnie uczestniczył jako partner współpracy.

Recykling zamiast składowania na wysypiskach
Stare tekstylia w większości trafiają na wysypiska śmieci lub do spalarni. Stratom cennych zasobów należy przeciwdziałać za pomocą projektu recyklingu materiałowego. W firmie SALESIANER wyżej wymienione mieszanki bawełna/poliester gromadzą się w dużych ilościach podczas wyrzucania bielizny pościelowej. Wyzwanie w recyklingu leży przede wszystkim w składzie tkanin mieszanych, gdzie czysta separacja różnych włókien jest technicznie bardzo trudna do wdrożenia. Całkowite oddzielenie bawełny od nich jest niezbędne ze względu na różne właściwości chemiczne, jak również na dalsze przetwarzanie włókien poliestrowych.

Innowacyjny proces dla Austrii jako miejsca prowadzenia działalności gospodarczej
Celem było opracowanie nowego procesu umożliwiającego recykling pozostałości tekstylnych (włókien bawełnianych i poliestrowych). Celem było zamknięcie obiegu materiałowego z surowca na surowiec i ponowne wykorzystanie "nowo uzyskanych surowców". Po około półtorarocznym okresie trwania projektu, dostępne są już obiecujące wyniki. Nowa metoda znajduje się obecnie w fazie testowej i jest uważana za wyznaczającą trendy lokalizację rozwoju austriackiego przemysłu włókienniczego.

Współpraca jako klucz do sukcesu
Thomas Gittler, kierownik IMS w firmie SALESIANER, dostrzega również długofalowe korzyści dla przemysłu tekstylnego: "Połączenie różnych przedsiębiorstw z szerokim zakresem know-how pokazało, jakie pozytywne rezultaty można osiągnąć dzięki współpracy. Oczywiście trzeba jeszcze podjąć dalsze kroki, aby jeszcze bardziej poprawić wyniki. Jestem jednak bardzo zadowolony z dotychczasowego przebiegu współpracy i oczywiście cieszę się, że Tex2Mat otrzymał nagrodę Clusterland Award 2019".


Więcej informacji na temat nagrody Clusterland Award można znaleźć tutaj.

Wróć

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close