Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col1" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col2" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col3" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col4" nie istnieje.

PL

Ponad 100 lat
zarządzania tekstyliami w najlepszym wydaniu

SALESIANER jest wiodącą austriacką firmą specjalizująca się w wynajmie tekstyliów, która w 30 lokalizacjach w jedenaście krajach zapewnia pełne zaopatrzenie w tekstylia dla służby zdrowia, hotelarstwa i gastronomii, przemysłu i handlu. Na rodzimym rynku Austrii 14 oddziałów gwarantuje pełen zasięg regionalny. Kolejne lokalizacje znajdują się w Niemczech, Szwajcaria oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodniej: w Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Szwajcarii.

Firma rodzinna została założona przez Magdalenę Wittmann w 1916 r. na wiedeńskiej Salesianergasse. Hans Krautschneider, syn założyciela, podchwycił pomysł pochodzący z USA w latach 70. i sprowadził go do domu: wynajem tekstyliów i odzieży. Dzisiaj firma, która odniosła sukces, jest zarządzana w trzecim pokoleniu przez Mag. Thomasa Krautschneidera. Grupa SALESIANER oferuje najwyższą jakość, higienę i bezpieczeństwo dostaw w zakresie usług pralniczych i wynajmu tekstyliów dla służby zdrowia, hotelarstwa i gastronomii oraz odzieży roboczej dla przemysłu i handlu. Tekstylia do pomieszczeń Cleanroom, higiena łazienkowa, a także maty reklamowe i maty czyszczące uzupełniają naszą ofertę.

Liczby i fakty

Cechuje nas wysoka WYDAJNOŚĆ.

Wyróżniamy się zaangażowaniem w wydajność, inspirujemy naszych klientów innowacjami i indywidualnym podejściem.

Konsekwentnie pracujemy nad tym, by wykraczać poza oczekiwania.

Mehr anzeigen

Łączy nas POSZANOWANIE wartości.

Utrzymywanie partnerskich relacji z klientami, dostawcami i pracownikami, opartych na wzajemnym szacunku to ważna część naszej kultury korporacyjnej.

Nasz sukces jak również sukces naszych partnerów opierają się na wzajemnym wsparciu i uczciwej współpracy. Zasada czterech oczu i dotrzymywanie obietnic to podstawa naszego wspólnego sukcesu.

Mehr anzeigen

RÓŻNORODNOŚĆ wyróżnia nas na rynku.

Szczególną uwagę przywiązujemy nie tylko do tolerancji w odniesieniu do narodowości, kultury, przekonań religijnych, płci, wieku i orientacji, ale koncentrujemy się również na osiągnięciu różnorodności.

W naszej firmie z powodzeniem pracują razem ludzie z różnych kręgów kulturowych i z ponad 60 krajów.

Mehr anzeigen

SALESIANER Historia

1916

Magdalena Wittmann nabywa "licencję handlową na prowadzenie działalności pralniczej i usług porządkowych" i przejmuje pralnię na Salesianergasse w Wiedniu.

1928

Pierwsza ciężarówka SALESIANER do przewozu tekstyliów: Małżeństwo Magdalena i Josef Krautschneider kupują nieruchomość "Erste Wiedener Wasch- und Bügelanstalt". Na pamiątkę pierwszej lokalizacji firma nosi nazwę "SALESIANER".

1956

Siedziba firmy Linzer Straße: Zakład chemicznego czyszczenia i barwienia w Wiedniu 1140 staje się jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w branży w Austrii. Sieć oddziałów rozrasta się do ponad 70 lokalizacji w Wiedniu.

1970

Hans Krautschneider zakłada SALESIANER MIETTEX. Syn założycieli importuje z USA pomysł wynajmu usług tekstylnych jako nowego, obiecującego segmentu biznesu.

1991

Rozpoczęcie ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej: Otwarcie pierwszego oddziału zagranicznego w Budapeszcie. Jest to początek historii sukcesu SALESIANERA w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

2008

Integracja firmy MEWA: Przejęcie obszaru działalności MEWA Austria w zakresie hotelarstwa i opieki zdrowotnej.

2018

Integracja Wozabal + Umlauft: Wiodąca pozycja rynkowa firmy SALESIANER została dodatkowo wzmocniona dzięki udanemu przejęciu sześciu przedsiębiorstw.

2019

HQ22: Lokalizacja w Wiedniu 1220 jest wyremontowana i przebudowana. Wybudowana zostaje nowa, nowoczesna siedziba główna Grupy SALESIANER.

Aktualne informacje

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz folder

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close