Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col1" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col2" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col3" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col4" nie istnieje.

PL

Ponad 100 lat
zarządzania tekstyliami w najlepszym wydaniu

SALESIANER jest wiodącą austriacką firmą specjalizująca się w wynajmie tekstyliów, która w 30 lokalizacjach w jedenastu krajach zapewnia pełne zaopatrzenie w tekstylia dla służby zdrowia, hotelarstwa i gastronomii, przemysłu i handlu. Na rodzimym rynku Austrii 14 oddziałów gwarantuje pełen zasięg regionalny. Kolejne lokalizacje znajdują się w Niemczech, Szwajcaria oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodniej: w Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Szwajcarii.

Firma rodzinna została założona przez Magdalenę Wittmann w 1916 r. na wiedeńskiej Salesianergasse. Hans Krautschneider, syn założyciela, podchwycił pomysł pochodzący z USA w latach 70. i sprowadził go do domu: wynajem tekstyliów i odzieży. Dzisiaj firma, która odniosła sukces, jest zarządzana w trzecim pokoleniu przez Mag. Thomasa Krautschneidera. Grupa SALESIANER oferuje najwyższą jakość, higienę i bezpieczeństwo dostaw w zakresie usług pralniczych i wynajmu tekstyliów dla służby zdrowia, hotelarstwa i gastronomii oraz odzieży roboczej dla przemysłu i handlu. Tekstylia do pomieszczeń Cleanroom, higiena łazienkowa, a także maty reklamowe i maty czyszczące uzupełniają naszą ofertę.

Liczby i fakty

ueber uns zahlen daten fakten pl 8674522e
vision mission website pl 5fc49c0e
werte poster cmyk3 fae69bbb

Cechuje nas wysoka WYDAJNOŚĆ.

Wyróżniamy się zaangażowaniem w wydajność, inspirujemy naszych klientów innowacjami i indywidualnym podejściem.

Konsekwentnie pracujemy nad tym, by wykraczać poza oczekiwania.

Mehr anzeigen
werte poster cmyk1 19f84f8d

Łączy nas POSZANOWANIE wartości.

Utrzymywanie partnerskich relacji z klientami, dostawcami i pracownikami, opartych na wzajemnym szacunku to ważna część naszej kultury korporacyjnej.

Nasz sukces jak również sukces naszych partnerów opierają się na wzajemnym wsparciu i uczciwej współpracy. Zasada czterech oczu i dotrzymywanie obietnic to podstawa naszego wspólnego sukcesu.

Mehr anzeigen
werte poster cmyk2 4788c583

RÓŻNORODNOŚĆ wyróżnia nas na rynku.

Szczególną uwagę przywiązujemy nie tylko do tolerancji w odniesieniu do narodowości, kultury, przekonań religijnych, płci, wieku i orientacji, ale koncentrujemy się również na osiągnięciu różnorodności.

W naszej firmie z powodzeniem pracują razem ludzie z różnych kręgów kulturowych i z ponad 60 krajów.

Mehr anzeigen

SALESIANER Historia

1916 4f3ce2d4

1916

Magdalena Wittmann nabywa "licencję handlową na prowadzenie działalności pralniczej i usług porządkowych" i przejmuje pralnię na Salesianergasse w Wiedniu.

1928 69cd93a1

1928

Pierwsza ciężarówka SALESIANER do przewozu tekstyliów: Małżeństwo Magdalena i Josef Krautschneider kupują nieruchomość "Erste Wiedener Wasch- und Bügelanstalt". Na pamiątkę pierwszej lokalizacji firma nosi nazwę "SALESIANER".

1928 1 0b523b59

1956

Siedziba firmy Linzer Straße: Zakład chemicznego czyszczenia i barwienia w Wiedniu 1140 staje się jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w branży w Austrii. Sieć oddziałów rozrasta się do ponad 70 lokalizacji w Wiedniu.

1970 65e6d396

1970

Hans Krautschneider zakłada SALESIANER MIETTEX. Syn założycieli importuje z USA pomysł wynajmu usług tekstylnych jako nowego, obiecującego segmentu biznesu.

1991 bfccc52a

1991

Rozpoczęcie ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej: Otwarcie pierwszego oddziału zagranicznego w Budapeszcie. Jest to początek historii sukcesu SALESIANERA w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

2008 5f8cb566

2008

Integracja firmy MEWA: Przejęcie obszaru działalności MEWA Austria w zakresie hotelarstwa i opieki zdrowotnej.

2018 b1ed55a5

2018

Integracja Wozabal + Umlauft: Wiodąca pozycja rynkowa firmy SALESIANER została dodatkowo wzmocniona dzięki udanemu przejęciu sześciu przedsiębiorstw.

hq22 Stiegenhaus f9ae7513

2019

HQ22: Lokalizacja w Wiedniu 1220 jest wyremontowana i przebudowana. Wybudowana zostaje nowa, nowoczesna siedziba główna Grupy SALESIANER.

Aktualne informacje

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz folder

Unternehmensfolder 2023 EN mocku 48fd206c
You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close