Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col1" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col2" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col3" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col4" nie istnieje.

PL

Odzież HACCP dla hoteli, restauracji, przemysłu spożywczego i farmaceutycznego

WHITE LINE firmy SALESIANER jest wykonana ze sprawdzonego, łatwego w noszeniu materiału i jest zgodna z HACCP i IFS dzięki gwarantowanemu higienicznemu przygotowaniu i dlatego jest stosowana w przemyśle spożywczym, hotelarstwie i gastronomii. Ponadto WHITE LINE sprawdziła się również w przemyśle farmaceutycznym. SALESIANER oferuje zgodne z HACCP płaszcze, spodnie i nakrycia głowy, a także koszulki polo i T-shirty w systemie wielokrotnego użytku.

W przemyśle spożywczym i farmaceutycznym odzież zgodna z HACCP jest niezbędna do zapewnienia czystości produktów, a następnie bezpieczeństwa ludzi. Ta specjalna odzież, spełniająca wymagania higieniczne, minimalizuje zanieczyszczenie brudem, zarazkami lub innymi zanieczyszczeniami.

SALESIANER gwarantuje najwyższą jakość, piorąc tekstylia zgodnie z normami i przetwarzając je zgodnie z certyfikowanymi procedurami prania w regionalnych pralniach.

Odzież HACCP w SALESIANER – w trosce o komfort i bezpieczeństwo pracownika

W czasach, w których bezpieczeństwo żywności staje się kwestią kluczową, branża spożywcza, gastronomiczna i farmaceutyczna kładą coraz większy nacisk na przestrzeganie surowych standardów higieny oraz bezpieczeństwa. W tym kontekście istotną rolę odgrywa odzież robocza HACCP, która stanowi nie tylko element ochrony przed zanieczyszczeniem produktów, ale także ważny element kontroli ryzyka związanego z przenoszeniem mikroorganizmów przez personel pracujący w danej branży.

W SALESIANER opracowaliśmy specjalną kolekcję odzieży HACCP WHITE LINE, która jest wykonana z wytrzymałych i wygodnych w noszeniu materiałów, zgodnych z HACCP oraz IFS. Nasze produkty cieszą się dużą popularnością wśród pracowników z branży spożywczej, hotelarskiej i gastronomicznej. Są one szczególnie cenione również przez personel farmaceutyczny, który może zadbać w ten sposób nie tylko o swój komfort, ale przede wszystkim o wysokie bezpieczeństwo higieniczne w miejscu pracy.

Odzież robocza i obuwie HACCP – najważniejsze komponenty

Zgodnie z przepisami wyróżnia się kilka rodzajów odzieży HACCP, która obejmuje przede wszystkim:

  • ochronę głowy, czyli wszelkiego rodzaju kominiarki, maski i czepki, których zadaniem jest zapewnienie ochrony przed przedostawaniem się włosów do żywności. Do tej grupy odzieży roboczej HACCP wlicza się też hełmy i kaski ochronne, z których korzystają pracownicy magazynowi;
  • kombinezony i fartuch HACCP – produkty te zawsze należy dostosowywać do specyfiki pracy w danym zakładzie. Zupełnie inny fartuch HACCP może okazać się niezbędny w miejscu, w którym pracownicy zajmują się obróbką mięsa, a inny tam, gdzie pakuje się produkty cukiernicze lub sałatki. Zarówno kombinezony, jak i fartuchy mają na celu zwiększyć poziom higieny w zakładzie pracy;
  • ochronę rąk – są to przede wszystkim rękawice jednorazowe oraz zarękawniki. Do tej grupy można zaliczyć m.in. rękawice gumowe i materiałowe, które chronią skórę przed wilgocią i środkami czystości, a także rękawice antyprzecięciowe wykonane z metalu;
  • ochronę nóg – chodzi tu o obuwie HACCP, takie jak trzewiki niskie i wysokie, obuwie wsuwane, klapki, jak również kalosze. Obuwie HACCP ma zapewniać komfort i wygodę, a zarazem ochronę przed kontaktem z wodą, środkami czystości i temperaturą.

Jakie wymagania musi spełniać odzież robocza HACCP?

Odzież HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points System) ma za zadanie zadbać o zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa pracy w kontakcie z żywnością. Ze względu na istotną rolę tego typu produktów w zakładach spożywczych i gastronomicznych produkty te powinny spełniać szereg wymagań. odzież robocza HACCP powinna być przede wszystkim utrzymana w jasnych kolorach, na których można szybko zauważyć nawet drobne zabrudzenia. Materiały wykorzystywane do jej produkcji, muszą być odporne na strzępienie się, tak aby kawałki ubrań nie mogły przedostać się do jedzenia.

Odzież HACCP musi być też łatwa w czyszczeniu i dezynfekcji, a także dostosowana do prania w pralniach przemysłowych. Ubrania te powinny odpowiednio zakrywać ciało pracownika i nie mogą posiadać kieszeni, z których mogłyby wypaść różnego rodzaju przedmiotu. Wszystkie elementy dotyczące odzieży roboczej HACCP powinny być zgodne ze standardem ISO 22000.

Wynajem odzieży HACCP – najważniejsze korzyści

W ostatnich latach coraz więcej firm z branży spożywczej i farmaceutycznej decyduje się na wynajem odzieży HACCP, zapewniając tym samym bezpieczeństwo personelu, a zarazem spełnienie rygorystycznych wymogów higienicznych. W ten sposób przedsiębiorstwo może mieć pewność, że odzież robocza spełnia standardy HACCP, a zarazem zachowuje niezbędne funkcje ochronne.

Wynajem odzieży roboczej HACCP oznacza również dla firmy brak konieczności angażowania kapitału na zakup nowych ubrań, co w dłuższej perspektywie czasowej pozwala na optymalizację procesów pod względem kosztów firmowych. Przedsiębiorstwo nie musi również korzystać z przestrzeni magazynowej zgodnej ze standardem Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, w której może być przechowywana odzież. Co więcej, w SALESIANER dbamy o nienaganny wygląd odzieży HACCP dzięki regularnym procesom pralniczym, a także kompleksowym usługom związanym z naprawą, wymianą lub zmianą rozmiarów ubrań, w zależności od indywidualnych potrzeb firmy.

 

W przypadku dodatkowych pytań związanych z wynajmem odzieży roboczej HACCP zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z naszymi specjalistami w SALESIANER.

Chętnie Państwu
doradzimy!

Zadzwoń do nas!

lub wypełnij formularz

Oddzwonimy!
Nazwisko*
Firma*
Numer telefonu*
Kod pocztowy*
Prosimy dodać 7 i 5.
You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close