Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col1" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col2" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col3" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col4" nie istnieje.

PL

Odzież dla pokojówek i sprzątaczek

Z reguły pokojówki i pracownicy housekeepingu noszą kurtki i spodnie. Są one dostępne w nowoczesnych krojach i atrakcyjnych kolorach pasujących do wystroju hotelu i firmy. Sportowe koszulki polo są obecnie również popularne wśród pracowników housekeepingu. Specjalnie dopasowane do potrzeb housekeepingu, praktyczne kieszenie na odzieży roboczej pomagają przechowywać przybory do sprzątania i klucze do pokoju i trzymać je pod ręką.

poloshirt mitarbeiterbekleidung 32a3f934
gast kochhose c4b8fb0f

Odzież robocza dla sprzątaczek i pokojówek – sprawdzone rozwiązania w służbie czystości

Prawidłowy dobór odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej ma duże znaczenie w niemal wszystkich grupach zawodowych. Warto jednak pamiętać o tym, że każde środowisko pracy wymaga zastosowania innego typu odzieży, która będzie w pełni dostosowana zarówno do warunków pracy, jak i możliwych zagrożeń, z którymi mogą spotkać się pracownicy. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób wykonujących pracę na stanowisku sprzątaczki i pokojówki. Stały kontakt z zabrudzeniami i środkami chemicznymi sprawia, że są one narażone m.in. na rozwój chorób układu oddechowego oraz wystąpienie alergii. Aby temu zapobiec, zaleca się stosowanie odpowiedniej odzieży roboczej dla sprzątaczek oraz odzieży dla pokojówek.

W SALESIANER od zawsze dążymy do tego, by łączyć przyjemne z pożytecznym. W związku z tym oferujemy szeroki wybór odzieży roboczej dla sprzątaczek, jak również obuwia roboczego dla sprzątaczek, które jest nie tylko wygodne i dopasowane do potrzeb pracownika, ale też imponuje nowoczesnymi krojami i atrakcyjną kolorystyką. Dbamy również o funkcjonalność naszych produktów, tak, aby sprzyjały produktywnej i efektywnej pracy personelu sprzątającego.

Odzież dla pokojówek i sprzątaczek – komfort, wygoda i styl w jednym

Praca sprzątaczek i pokojówek to wypadkowa dwóch elementów – profesjonalizmu i odpowiedniego wyposażenia, zwłaszcza jeśli chodzi o odzież i obuwie dla sprzątaczek. Z tego powodu tak ważne jest, aby odzież robocza dla sprzątaczek spełniała najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny, a do tego gwarantowała wygodę i funkcjonalność w trakcie wykonywania różnych obowiązków pracowniczych. Wybór odpowiedniego stroju dla pracowników z branży housekeepingu często wynika także z norm i przepisów określonych w BHP, np. wtedy, gdy personel ma styczność z produktami spożywczymi, chemią lub miejscami, gdzie przetwarzana jest żywność.

Z czego powinien składać się ubiór pokojówek i sprzątaczek? Oto najważniejsze elementy:

  • wygodne fartuchy dla sprzątaczek – zwykle przyjmują formę specjalnych uniformów z krótkim lub długim rękawem, np. fartuchy sprzątaczek bawełniane lub z poliestru. Podczas ich projektowania dużą wagę przywiązuje się do kwestii funkcjonalności. Fartuchy dla sprzątaczek mogą być zapinane na zamek błyskawiczny lub na sznurki, a także są dostępne w wersji krótszej lub dłużej, w zależności od indywidualnych preferencji danego pracownika. Sporym udogodnieniem w fartuchu sprzątaczek mogą być też dodatkowe kieszenie do przechowywania potrzebnych przedmiotów do pracy oraz specjalne uchwyty, np. do zawieszania kluczy lub identyfikatora;
  • bluzy i spodnie robocze – zgrany duet, jeśli chodzi o odzież dla pracowników m.in. z branży hotelarskiej. Zwykle odzież ta wybierana jest przez mężczyzn, którym zależy na połączeniu funkcjonalności, komfortu noszenia i profesjonalnego wyglądu w każdej sytuacji;
  • beret, czepek lub chustka na głowę – akcesoria niezbędne do pracy w miejscach, w których pracownik ma stały kontakt z żywnością. Takie elementy ubioru mają przede wszystkim na celu zapobiec wpadaniu włosów do posiłków;  
  • ochronne rękawice gumowe – mogą przydać się w szczególności przy kontakcie ze żrącymi, niebezpiecznymi detergentami oraz innymi środkami czystości pełnymi chemii.

Obuwie dla sprzątaczek – czym powinno się charakteryzować?

Niezwykle ważną kwestią dla pracowników zajmujących się sprzątaniem jest odpowiedni dobór obuwia roboczego dla sprzątaczek, które powinno być w pełni dostosowane do środowiska pracy, w jakim się znajduje. Warto pamiętać o tym, że obuwie robocze musi minimalizować ryzyko zawodowe związane m.in. z poślizgnięciem się lub kontaktem z niebezpiecznymi substancjami, a także gwarantować komfort podczas wielu godzin pracy w pozycji stojącej.

Obuwie dla sprzątaczek powinno być wyposażone w antypoślizgową podeszwę, która zagwarantuje stabilność na różnych powierzchniach. Takie buty powinny być też lekkie, komfortowe, wodoodporne i dobrze zamortyzowane. Dobrze jest też, aby były one łatwe do czyszczenia i konserwacji, tak, aby można było utrzymać je w czystości przez długi czas. W zależności od specyfiki pracy warto rozważyć również obuwie dla sprzątaczek z dodatkowymi zabezpieczeniami, np. metalowym podnoskiem, który ochroni stopy przed upadającymi przedmiotami.

Niezależnie od wybranego rozwiązania zawsze pamiętajmy o tym, że dobór odpowiedniej odzieży i obuwia roboczego dla sprzątaczek jest kluczowy dla ich zdrowia oraz bezpieczeństwa, a także wpływa korzystnie na wygodę i efektywność pracy. W przypadku dodatkowych pytań na temat produktów SALESIANER zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Chętnie Państwu
doradzimy!

Zadzwoń do nas!

lub wypełnij formularz

Oddzwonimy!
Nazwisko*
Firma*
Numer telefonu*
Kod pocztowy*
Jaka jest suma 7 i 5?
You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close