Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col1" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col2" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col3" nie istnieje.

Przepraszamy, ale strona "offcanvas-col4" nie istnieje.

PL

Dla SALESIANER zrównoważony rozwój nie jest trendem w modzie, ale fundamentem, na którym opiera się nasz sukces gospodarczy i społeczny.

Thomas Krautschneider,
Partner Zarządzający

Dr Victor Ioane,
Dyrektor Zarządzający

Razem troszczymy się o naszą przyszłość.

Jako międzynarodowa firma rodzinna i wiodący dostawca w dziedzinie usług tekstylnych, jesteśmy świadomi, że nasza działalność biznesowa ma istotny wpływ na środowisko, a także na społeczeństwo w ogóle. Z tego powodu zrównoważony rozwój zawsze był najwyższym priorytetem w SALESIANER: czy to jako wieloletni partner projektu klimaaktiv, jako pierwsza austriacka firma, która otrzymała oznakowanie ekologiczne w dziedzinie wynajmu tekstyliów, czy też jako zdobywca prestiżowej nagrody państwowej za recykling tekstyliów.

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju.

Jako firma jesteśmy zaangażowani w zrównoważony rozwój i realizujemy strategię, która pozwala nam stale poprawiać nasze wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju, a tym samym nasz wkład w świat, w którym warto żyć. W ten sposób realizujemy krótko, średnio i długoterminowe cele w naszych czterech zdefiniowanych strategicznych wymiarach wpływu:

Zrównoważony rozwój gospodarczy:

Zapewniamy sukces biznesowy SALESIANER na stałe i dla przyszłych pokoleń.

Zrównoważony rozwój ekologiczny:

Wnosimy aktywny i znaczący wkład w ochronę środowiska i klimatu.

Zrównoważony rozwój społeczny:

Poważnie traktujemy nasze obowiązki wobec pracowników, klientów, dostawców i społeczności i wywiązujemy się z nich.

Zrównoważony rozwój pod względem prawnym i etycznym:

Zawsze działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami - i stosujemy wyższe standardy tam, gdzie wymagają tego nasze wartości.

Nasz raport zrównoważonego rozwoju

Niniejszy raport, stworzony zgodnie z wytycznymi i standardami Global Reporting Initiative (GRI, 2021), ma na celu zapewnienie przejrzystości w zakresie sukcesów, które już osiągnęliśmy, oraz wyzwań, przed którymi wciąż stoimy.

Nasz niemiecki raport zrównoważonego rozwoju obejmuje ponad 100 stron. Ponadto dostępne jest angielskie podsumowanie, które zawiera przegląd społecznego, ekologicznego i ekonomicznego wpływu naszej firmy.

Czy wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie? Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełnym niemieckim Raportem Zrównoważonego Rozwoju 2020-2022

nachhaltigkeitsbericht mockup eng
Podsumowanie w języku angielskim (EN)
Raport zrównoważonego rozwoju 2020 - 2022

SALESIANER był już pionierem w dziedzinie współdzielenia i gospodarki o obiegu zamkniętym, wprowadzając 50 lat temu tekstylia na wynajem
... i nadal będziemy.

Prawa człowieka - nasze zobowiązanie

Jako firma jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za zapewnienie, że w naszych łańcuchach dostaw nie dochodzi do naruszeń praw człowieka. Dlatego też wspieramy pełne stosowanie podstawowych standardów pracy Międzynarodowej Organizacji Pracy oraz przestrzeganie Wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka. Jesteśmy zobowiązani do zapobiegania naruszeniom praw człowieka w naszych łańcuchach dostaw w miarę naszych możliwości, do identyfikowania ich na wczesnym etapie i do podejmowania natychmiastowych działań, jeśli dowiemy się o nich. Mając to na uwadze, SALESIANER nadal buduje i rozszerza swój program zapewnienia łańcucha dostaw jako istotną część swojego zaangażowania w zrównoważony rozwój.

Kontakt

Dr. Mathias Nell, MBA

Sustainability Manager

Email: m.nell@salesianer.com
Mobil: +43 664 88828144

un global compact
umweltzeichen
klimaaktiv
ISO
oeko text
fairtrade cotton
You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close